NOVINKY E-SHOPU

Informace o prodeji naleznete zde

Hvězdářská ročenka 2017

rok vydání: 2016

Tištěná ročenka obsahuje kromě jiného: kalendářní data roku 2017, časy soumraku, efemeridy Slunce, Měsíce, planet, trpasličích planet a planetek, význačné meteorické roje, zatmění Slunce a Měsíce, zákryty hvězd a planet Měsícem, kalendář úkazů. Elektronická verze Hvězdářské ročenky přináší možnost on-line přístupu k obsahu, který je oproti tištěné verzi výrazně rozšířen. Texty k jednotlivým kapitolám jsou daleko podrobnější, číselné hodnoty v tabulkách mohou být uváděny s vyšší přesností. U tabulek navíc můžete využít řady interaktivních prvků jako jsou zobrazení objektu na mapě či interpolátory číselných hodnot. Rozšířený obsah na CD navíc obsahuje i nástroje pro manipulaci s daty a jejich vizualizaci.

číslo zboží: 2025365
cena: 110,- Kč

 

Souhvězdí, Antonín Rükl

rok vydání: 2015
Astronomický atlas od světoznámého astronoma Ing. Antonína Rükla seznamuje pozorovatele noční oblohy se souhvězdími na severní i jižní obloze. Kniha v úvodu seznamuje čtenáře s kosmickými objekty, jako jsou hvězdy, obři a trpaslíci, dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. Obsahuje hvězdné mapy severní a jižní oblohy podle ročních období a též podrobné mapy všech 88 souhvězdí. V neposlední řadě jsou v knize i rady a tipy pro pozorovatele.
Poznejte souhvězdí okem – triedrem – dalekohledem. Kosmické objekty v souhvězdích, znamení a souhvězdí zvířetníku. Měsíc a planety ve zvířetníku.

číslo zboží: 2025361
cena: 450,- Kč